Scottish Fold Fiyat

Scottish fold kedi ırkı içinde yer alan melez bir hayvan türüdür. Scottish fold fiyat bazında da diğer türlerine oranla pahalı olmaktadır. Bu tür kediler genel olarak gri tonlara sahiptir. Oldukça da ilgi çekicidir. Bu kedi ırkı fiyat bazında diğerlerinden anında ayırt edilir. Çünkü oldukça yüksek bir fiyat yapısına sahiptir. Öncelikle hem görünümü hem de hızlı öğrenme kabiliyetiyle fiyat bazında yükselir. 

Scottish Fold Yavru

Scottish fold yavru özellikle yetişkinine oranla daha pahalı olur. Çünkü yavru olarak alındığı zaman daha uzun ömürlü yaşama imkanı sunar. Ayrıca yavru iken eğitme kısmı size kalır. Tüm bunlar fiyat bazında yavru kedilerin daha pahalı olmasında etkili olur. Üstelik yavrular kendilerini sevdirme yönünden de öne çıkar. Yavruların bir eve alışması yetişkinlere oranla daha hızlı ve kolaydır. Tüm bunlar göz önüne alındığı zaman yavru kediler daha pahalı olur. Üstelik yetişkinler ile kıyaslandıkları zaman yavrular daha fazla tercih edilir. Genellikle çocuklar arasında da yavru kediler seçilir. Üstelik bakımı da yine yetişkin olan bir kediye göre daha kolaydır. Bunlar yavru kedi sahiplerine yetişkinliğe kadar bir avantaj sunar.Scottish fold yavruları oldukça sevimli ve sempatik olan bir görüntü sunar. Çok küçük oldukları için sesleri çok kısık çıkar. Üstelik tüy dökme gibi bir durum da söz konusu olmaz. Yine yavru kedi fiyatları da yüksek olmasına rağmen oldukça makuldür. Yavruların eğitilmesi bir yetişkin kediye göre daha kolaydır. Yavru bir şeye çok çabuk adapte olur. Üstelik yavru kedinin algı gücü de yine çok açık olur. Yavru kediler daha küçükken bir eve olan bağlılığı anında kavrar. Ancak daha sonradan alınan yetişkin bir kedi için bu biraz zor olur. Yavru kedilerin mamaları kendilerine özgüdür. Özellikle sindirilmesi kolay olan küçük çaplı mamalar sunulur. Belli başlı aşı takvimi vardır. Bunlara daha küçük yaştayken uyulur. Özellikle bir yaşına gelinceye kadar yaptırılır. Daha sonra düzenli aralıklarla veterinere götürülür. Çünkü yavru bir kedi hastalıklara her zaman daha açık olur. Bu yüzden bakım konusunda da daha dikkatli olmak gerekir. Aksi halde hassas yönleri çok fazla olan bir kedi türüdür. 

Scottish Fold Sahiplenme

Bir scottish fold kedisi sahiplenmek için barınaktan kedi alınabilir. Barınaklar herhangi bir karşılık beklemeden sizlerin bir kedi sahibi olmanıza yardımcı olur. Evcil hayvan sahiplenme alanında ya da yavru hayvanlar için de yine barınaklar ön plana çıkar. Ancak bunun dışında yardımsever olan kişiler tarafından da yavru kedi sahiplenilebilir. Kimi kedi sahipleri birçok yavruya aynı anda bakamaz. Böyle bir durum söz konusu olduğu zaman sizler bir Scottish fold sahiplenmeyi düşünebilirsiniz. Yavru kedi sahiplenip bunu kendiniz besleyip büyütebilirsiniz. Ayrıca petshop denilen yerlerde yine hayvan sahiplenmesi için devreye girer. Ancak genel olarak en çok barınaklara burada iş düşer. Bugün ülke genelinde barınak sayısı oldukça fazladır. Üstelik her barınakta çok fazla hayvan yer alır. Bunların bakımı ve beslenmesi barınak şartları içinde kolay olmaz. Sizler barınaktan bir yavru ya da yetişkin kedi alarak onlara bu konuda yardımcı olabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı ve iyi bir yaşam koşuluna sahip olabilirler. Bugün birçok hayvan sever de barınaklardan hayvan alıp onları yaşama kazandırmaktadır. 

Scottish Fold Beyaz

Scottish fold kedi ırkı genellikle gir olur. Grinin bu alanda tek bir tonu yoktur. Yani daha açık ya da koyu olan tonları da vardır. Ancak bu alanda beyaz renkli bir scottish fold yavrusu bulmak zordur. Bulunduğu zaman ise bu alana ilgi oldukça yüksek olur. Kimi türleri özellikle beyaz olmaktadır. Beyaz tüyleri ile oldukça ilgi çekici ve çok hoş olan bir görüntü ortaya koyarlar. Beyaz renklileri grilere oranla oldukça azdır. Bu yüzden beyaz renkli olanları melez değildir. Bu tür ırkların beyaz olması genellikle çiftleşmeden kaynaklı gerçekleşir. Yani soylarında beyaz kedi ırkına dair bir çeşitlilik vardır. Bu yüzden renkleri beyaz olarak dünyaya gelirler. Kedi hastalıkları alanında da bu kediler ayrı değil aynı kategori içinde yer alır. Herhangi bir ayrımcılık söz konusu olmaz. 

Scottish Fold Satılık

Scottish fold satılık ilanları genelde internette çok fazla vardır. Satılık olmasındaki en temel sebep beslenmedir. Yavru kedi beslenmesi sanıldığı kadar kolay olmaz. Burada bir kedinin ne yiyeceği ve yemeyeceği çok iyi bilinmelidir. Aksi halde kedinin aç olması gibi bir durum ortaya çıkabilir. Yani yavru kediler bir yetişkin kediye göre daha hassas olurlar. Bu yüzden yavru kedi beslerken neyi çok sevdiği de bilinmelidir. Yavru bir kedi her şeyi çok kolay bir şekilde yiyemez. Bu durum kedinin hastalanmasına hatta ölmesine bile neden olabilir. Bu yüzden de sahipler satma gibi bir yol tercih ederler. Satılık ilanları özel olacağı gibi petshop aracılığı ile de olabilir.SSSScottish Fold Yavrusu Kaç TL?Scottish fold yavru olan bir kedi yetişkin olan bir kediye göre daha farklı bir fiyat aralığına sahip olur. Fiyatları genel olarak 900 ile 5500 civarında değişkenlik gösterir. Fiyattaki değişkenlik kedinin dişi ya da erkek olması ya da yaşının tam olarak olgun ya da küçük olması ile de yakından ilişkilidir.Scottishler Tüy Döker Mi?Bu ırka mensup olan kediler genelde çok fazla tüy dökmez. Ancak hiç tüy dökmeme gibi bir durum söz konusu olmaz. Bunun için bir tarak yardımı ile her gün taranıp tüyleri toplanabilir. Ancak çok fazla tüy dökme ve aşırılığa kaçma durumu da söz konusu olmaz.Gri Scottish Fold FiyatGri renge sahip olan scottish fold kedisi fiyat bazında değişken olan bir yapıya sahiptir. Bu alanda fiyatlar 500 den başlayıp 15 bine kadar çıkabilir. Kedinin yaşı, cinsi, dış görünümü ve daha birçok şey bunda etken olabilir. Ancak genel olarak çok tercih edilen ve sevilen bir kedi türüdür. 
Evcil
Hayvan Blog!
Tümünü Gör
E-Bültene Abone Olun !
E-Bültene abone ol bilgilendirmeleri kaçırma !